Tenerife – od každého trochu

Největší z Kanárských ostrovů je také turisticky nejoblíbenější. Osídlený jižní pruh Tenerife je plný rozvoje a cestovního ruchu, ale tato řada středisek je jen jednou z částí rozmanitého a pozoruhodného ostrova. Vydejte se na sever a užijte si živý karneval, který se koná v Santa Cruz de Tenerife po dobu tří týdnů v únoru. Vnitrozemské a borové lesy začínají při vrcholech národního parku Teide ustupovat, park je domovem pro stejnojmennou sopku, nejvyšší vrchol Španělska, který měří neuvěřitelných 3718 metrů. Poté můžete ochutnávat mořské plody a vynikající vína v malebných městech jako Garachico a La Orotava.
sopka chinyero

 

Fuerteventura – pro milovníky pláže a vodních sportů

Druhý největší z Kanárských ostrovů leží méně než sto kilometrů od pobřeží Afriky a je jedním z nejméně rozvinutých. Fuerteventura je vyprahlý pouštní ostrov, jehož východní pobřeží je hlavním lákadlem, kde Saharský vítr přenáší tuny písky do Corralejo a Jandie. Corralejo, na severu, je vyvýšený resort, který je také skutečným španělským městem – s místními obyvateli, surfaři a windsurfery z celého světa.
písečné duny
Najdete tam malé tapas bary, luxusní restaurace a pláže přímo ve městě. Jandia, na jihu, je oblíbenější u německých návštěvníků. Hlavní rekreační středisko Morro Jable, sídlí na úžasné pláži 4 km dlouhé, ale dávejte si pozor na úseky, ve kterých je oblečení nevhodné. Ostrov je totiž rájem nudistů.

windsurfing na dovolené

Gran Canaria – s bohatým nočním životem a rozmanitostí

Gran Canaria nabízí více scénické rozmanitosti než kterýkoli jiný ostrov. Prozkoumejte písečné duny Maspalomas na jihu, subtropické lesy ve vnitrozemí a drsné hory v Las Palmas. Celkově je ostrov proslulý bohatým nočním životem a písečnými plážemi. Gran Canaria je také velmi oblíbeným turistickým cílem, se sítí dobře značených stezek. Ostrov také produkuje slušné víno a vynikající tropické pivo, ideální pro ukončení dlouhé pěší túry.